Knihy z nakladatelství Vodnář a Trigon za nejnižší ceny na trhu !
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
11.06.2026
Chrisantem Macháček: Moje láska Iboga
Jako jedni z mála máme k dispozici tuto zajímavou novou knihu plným názvem "Moje láska Iboga a Bwiti iniciace v Gabonu" o dvou transformativních cestá... číst celé
01.06.2026
Začalo červnové odpočítávání - letní čtení za symbolické ceny
Jako již tradičně probíhá v prostorách knihkupectví (ve vstupní chodbě) červnové odpočítávání s cenami postupně se snižujícími od 30 Kč (1. 6.) po 1 K... číst celé
07.05.2026
Nečtené knihy z Portálu s mírnými kosmetickými vadami a slevou 50 %
Stále můžete vybírat z více než 130 titulů nakladatelství Portál se slevou 50 % (sleva platí do 31. 5. 2026). Jedná se o knihy nové s mírnými kosmetic... číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Zasílání na Slovensko: je možné do výdejních míst Zásilkovny (Packeta) za stejnou cenu jako v ČR. K dispozici je něco přes 3000 výdejních míst. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo. Přepočítací kurz na eura zahrnuje též slovenskou DPH.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Marcelka z hor: Z iluze do skutečnosti

Marcelka z hor: Z iluze do skutečnosti

( 240 str. V5) (vydání Marcelka z hor 2020)

Předmluva Volné pokračování "Promluv nikoho". V první části této knihy najdete v kapitolách k jednotlivým tématům příklady, rozhovory a příběhy. Ve druhé části pak rozhovory různých chutí, mající jedno společné. Nasytit mysl a vést ji ke ztišení. Pokud se vám při čtení mysl zklidní a navodí stav uvn... celý popis
Dostupnost
nová (prodáno více než 100 ks) 5 ks
Doporučená cena:
299 Kč
278 Kč
/ ks
278 Kč
bez DPH
Číslo produktu:ME079-F3zeV5-
Nakladatel:Marcelka z hor
Autor:Ma
Barva:ze
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace
Předmluva

Volné pokračování "Promluv nikoho".

V první části této knihy najdete v kapitolách k jednotlivým tématům příklady, rozhovory a příběhy.

Ve druhé části pak rozhovory různých chutí, mající jedno společné. Nasytit mysl a vést ji ke ztišení.

Pokud se vám při čtení mysl zklidní a navodí stav uvnitřnění, pak splnila svůj účel.

S láskou...


Aktuálně z Pavlíkova

Zdarec Košturovci milí, předevčírem večer "odešla maminka".

Nechal jsem ji umřít doma, samotný průběh "odcházení", od prvních příznaků do konce, trval asi 20 hodin (ztráta orientace, vnímání "tohoto " světa, vnitřní dialogy s někým..., zhoršení dechu, změny tlaku).

Když to začalo, bylo nějak věděno, že se blíží "odchod" - byl ve mně klid, pro sichr jsem zavolal na záchranku (byl jsem v dané situaci prvně a sám), kde jsme daný stav probrali s lékařkou (byla fantastická) a shodli jsme se úplně na všem: 1) že opravdu umírá (popsal jsem příznaky), 2) zbytečné vozit do špitálu, prodlužovat existenci hadičkami atd., 3) že když ji držím za ruku a ladím a mluvím na ni laskavě, že to vnímá a cítí i přes svoje indispozice (to krásně fungovalo...), 4) z doktorky se nakonec vyklubala buddhistka (nebo "příznivkyně" tibetského buddhismu), prostě jsme si hezky popovídali a já byl rád, že jsem zavolal a že někdo takový byl na "druhém konci drátu" a potvrdil mi to, co vlastně bylo věděno...

Maminka opustila tělo předevčírem (státní svátek Vítěství dříve Osvobození...), asi po měsíci, kdy už byla totální "ležák".

Pečoval jsem o ni doma sám, pár let. Někdy to bylo náročné a jindy zase docela sranda. Jenom to pořádně odnesla záda (při polohování bezvládného 80 kg těžkého těla), již v minulosti dost rozbitá (nelze a ani bych nechtěl operaci), ale i to se dalo většinou pozorovat...

Po "odchodu" maminky z těla moje reakce byly klidné, takové normální, snad jemně radostné. Nějakou dobu jsem u těla pobyl - narovnal bradu, podložil atd., byla hezká... Také později s koronerkou (velmi příjemnou) po pohledání těla a vypsání dokumentace byla pohoda, pouštěl jsem jí videjka, co jsem spáchal v lese, proběhl malý panáček, zdržela se asi dvě hoďky, taky s pohřebákama pohoda (celkový večer včetně "odchodu" nálada skoro jako v Pasečnici... :-)

Včera se však skoro celý den, vlastně až do večera (zhruba do hodiny, kdy maminka "odešla"), tvrdě pokoušely vplížit dvě emoce a "ovládat" ... První - bolest ze ztráty člověka, který byl nablízku (i když jsem byl často někde jinde) 54 let (mamince bylo 87 let). A druhá - strach, co bude dál... Moc jsem v poslední době nevydělávat, byl jsem většinou s maminkou, ale stačilo to na vše (po zaplacení pohřbu, svých daní, inkasa budu na nule, s rozbitejma zádama, hlavně abych měl na žrádlo a péči pro psy... atd. atd.), to se taky pěkně vyvalilo... :-) Jako bych se o sebe nedokázal dříve postarat (to funguje celkem dobře celý život, samozřejmě kromě dětství).

Obě emoce začaly hlodat dost hluboko a ve vlnách jako dvě pijavice. Ze začátku docela průser, ale šlo to všechno krásně pozorovat...!

Potom byl "nasazen" větší kalibr - TAK A DOST...!!

TEĎ, TEĎ, TEĎ...!!

PŘIJMI TO...!!

NEVĚŘ SVÝM EMOCÍM...!!

Vlastně to byl docela "regulérní duel", zápas, který večer, vlastně až v noci "sklouzl" do klidu (snad nejdůležitější roli sehrálo opravdové přijetí...., které zabralo jak na stest, tak na strach a určitě by zabralo na cokoliv...!!(. Spalo se dobře.

Teď je ráno, zase "dobrý klidný stav", i když pár třísek možná vyběhne nebo taky ne ... :-)

Jede se dál, nové přichází, když se otevře... :-) (Hlavně neřešit hlavou.)

Tak, milí Košturníci absolutní, jen přidávám na závěr, bez vás by to jistě šlo, ale s vámi to jde... no, vy víte... a ostatní by byly kecy... :-)

Čágo jako na Yukonu a sobotu v Praze.

Dav, Pavlíkov 10. 5. 2018

(str. 124)


Hledající: Většinou nás přivede na duchovní cestu pocit bezmoci, nemoci nebo jiná utrpení. Co když ale po dlouhé době vyprazdňování mysli, praní prádla v pračce, vynášení zahnívajících odpadků, bolest ischiatického nervu v kyčli nemizí. Jsem v přítomnosti, uvnitřňuji se, propojuji se s Vědomím, ale bolí to pořád. Proč to je?

Odpověď: Stejně jak tělo dlouho odolává vlivům znečištěného prostředí v mysl, než nakonec onemocní, stejně tak tělo reaguje při uvědomování se zpožděním. Nejdřív se uvádí do rovnováhy a harmonie mysli, zatímco v těle dojíždějí následky předešlé disharmonie...

(str. 218)

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz