Opět máme na skladě karty "Řekni mi - Hra pro život a dobré umírání" od Centra paliativní péče Praha.
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Poslední články
26.03.2026
Do 1. 4. 2026 je "Oflajňák se vrací" bez dopravného
Využijte osvobození od dopravného u knihy "Oflajňák se vrací" na vybrané druhy doprav platné při objednání do 1. 4.. Nulové dopravné se vztahuje na ce... číst celé
17.03.2026
Výdejní místo Trigon od 17. 3. 2026 již nelze využívat
Alternativní místo Trigon (Bubenská 3, Praha 7) již od 17. 3. nelze při dokončování objednávek volit. Stalo se tak z důvodu nízkého využívání tohoto v... číst celé
12.03.2026
Maharšiho evangelium opět na skladě
... vychází nové vydání ... objednávky jsou možné ZDE číst celé
Zobrazit všechny články
Slovensko

Zasílání na Slovensko: je možné do výdejních míst Zásilkovny (Packeta) za stejnou cenu jako v ČR. K dispozici je něco přes 3000 výdejních míst. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo. Přepočítací kurz na eura zahrnuje též slovenskou DPH.

  1. Úvod
  2. Nové knihy
  3. Tokarczuková Olga: Ztracená duše

Tokarczuková Olga: Ztracená duše

Metaforický příběh o ztrátě duše, plynutí času, naději a nalezení sebe sama z pera držitelky Nobelovy ceny za literaturu za rok 2018. ( 47 str. V4) (vydání Host 2021)

Byl jednou jeden člověk, který příliš často a příliš rychle pracoval a svou duše nechal už dávno někde daleko za sebou. Bez duše se mu nežilo špatně - spal, jedl, chodil do práce, řídil auto, a dokonce hrál tenis. Časem však nabyl dojmu, že se svět kolem něj jaksi zploštil. Připadalo mu, jako by se ... celý popis
Dostupnost
není nová ani antikvární
Doporučená cena:
399 Kč
371 Kč
/ ks
371 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:HO116-F0béV4-615
EAN kód:9788027502615
Nakladatel:Host
Autor:To
Barva:be
Hlídat cenu / dostupnost
Bližší informace

Byl jednou jeden člověk, který příliš často a příliš rychle pracoval a svou duše nechal už dávno někde daleko za sebou. Bez duše se mu nežilo špatně - spal, jedl, chodil do práce, řídil auto, a dokonce hrál tenis. Časem však nabyl dojmu, že se svět kolem něj jaksi zploštil. Připadalo mu, jako by se pohyboval po hladkém listu papíru v sešitě na matematiku, po papíru pokrytém hustou mřížkou malých čtverečků.

Jednou, během další z mnoha služebních cest, se onen člověk probudil uprostřed noci v hotelovém pokoji s pocitem, že nemá čím dýchat. Podíval se z okna, ale nepoznal, ve kterém městě to vlastně je, vždyť z oken hotelových pokojů vypadají všechna města stejně. Netušil ani, jak se tu ocitl a proč sem přijel. A bohužel také zapomněl, jak se jmenuje. Vyvedlo ho to z míry, protože neměl ponětí, jak sám se sebou mluvit. Tak neříkal nic. Celé ráno se sebou nepromluvil a tehdy si začal připadat opravdu velmi osamělý - jako by uvnitř jeho těla bylo najednou prázdno. Když se postavil v koupelně před zrcadlo, uviděl místo sebe jen rozmazanou šmouhu. Chvíli měl dojem, že se jmenuje Ondřej, hned nato si byl téměř jistý, že Marian. Nakonec našel na dně kufru svůj pas a s překvapením zjistil, že se jmenuje Jan.

Následující den se vydal za jednou starou, moudrou lékařkou a ta mu řekla tato slova:

"Kdyby se na nás někdo podíval z výšky, spatřil by svět plný uspěchaných, zpocených a unavených lidí a jejich zpožděných, ztracených duší, které svým majitelům nestačí. Je z toho jeden veliký zmatek, duše postrádají hlavu a lidem chybí srdce. Duše si uvědomují, že ztratily své majitele, ale lidem často vůbec nedochází, že ztratili vlastní duši." ...

Zboží zařazeno v kategoriích
E-novinky jednou za 14 dnů
při zájmu o zasílání novinek vložte prosím Váš e-mail
Neváhejte se zeptat:
Knihkupectví Hledající
Jan Jelínek
Jan Jelínek
Po-Pá 10-18, ve středu do 20 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz