Zasílání na Slovensko: je možné do výdejních míst Zásilkovny (Packeta) za stejnou cenu jako v ČR. K dispozici je něco přes 3000 výdejních míst. Pro ceny v eurech přepněte prosím měnu v horním řádku vpravo. Přepočítací kurz na eura zahrnuje též slovenskou DPH.
- Úvod
- Nové knihy
- Dušek Jaroslav: První dotek - Styk s nekonečnem
Dušek Jaroslav: První dotek - Styk s nekonečnem

- Bližší informace
- Komentáře 0
Dušek Jaroslav: První dotek - Styk s nekonečnemnení nová ani antikvární278 Kč/ ks278 Kč bez DPH
Pokud v sobě nemá projekci diktátora, často se zhroutí dovnitř a rozpadne se, protože to v sobě neudrží. Ovšem diktátor stejně tvoří takovou situaci, aby byl nakonec svržen. Podvědomě volá: "Svrhněte mě!" Připravuje takovou energii, které ho nakonec zbortí. Je krásné sledovat, jak pracuje život. Stejně všechno vyřeší - provede změnu a otřese myšlenkovým systémem přesvědčení. Lidé chtějí něčemu věřit, upínají se k tomu, a pak jsou ohromně zklamaní, že to neodpovídá jejich představám. Život zbavuje člověk utkvělých představ a výsledkem jsou někdy zklamaní lidé. Zažil jsem, jak někoho zklamal jeho guru, učitel, kterému věřil. Nebo nějaký člověk, kterého považoval za hodného. Byl z toho zdrcený, rozpadl se mu celý svět. A přitom se jenom přeskupily myšlenky!
Život tě přivádí do situací, kdy musíš rozbořit nebo opustit všechno, na čem jsi ulpěl jako na pomyslné jistotě. Také jsem to zažil. S lidmi, které jsem měl velmi rád. Mohl jsem si myslet, že jsou moji učitelé. Nebylo mi příjemné, když mi najednou řekli něco, co nezapadalo do mé představy. Tak jsem se naučil říkat si: A co má být? Vždyť je to přece život. Proč by měl odpovídat mým myšlenkám a představám? Na co? Těžko najdu dokonalý prototyp, který by mi ve všem vyhovoval. Je to živý člověk, a tak má spoustu stránek. Nejde o to, někoho jmenovat a probírat drby. Měli bychom děkovat za všechno, co nás potkává. Vida, už jsem málem uvěřil tomuhle člověku, a je to jinak!
Proto se mi líbí Buddha, který říká: "Nevěřte mi!"...
(str. 191)


